Świąteczne eksperymentowanie w grupie "Żonkile"

Data dodania: 22.12.2018 Autor: Dorota Waliszewska-Kot

 

Dziecko od najmłodszych lat jest ciekawym badaczem i odkrywcą świata przyrody. Już w przedszkolu jest zainteresowane najbliższym środowiskiem, jego bogactwem i różnorodnością. Naturalna ciekawość świata właściwa zachowaniom dziecka w tym okresie powinna być wykorzystywana i rozwijana, dlatego właśnie przed świętami przedszkolacy z grupy „Żonkile” eksperymentowały.

Tym razem pokazy dla rówieśników prowadziły same dzieci: Piotr Kuczyński, Igor Walter oraz Oliwier Koterba. Młodzi badacze zaprezentowali następujące eksperymentalne pokazy: skaczącą piłeczkę, przewodzenie prądu, wzburzoną sól oraz mieszankę wybuchową. Rówieśnicy obserwowali przygotowane przez kolegów doświadczenia, ale też aktywnie włączali się w to dziecięce eksperymentowanie: obserwowali, zadawali pytania, wyciągali wnioski i sami próbowali sprawdzić w praktyce to co wcześniej mieli okazję zobaczyć.

„Mali odkrywcy” to pierwszy klub działający na terenie Przedszkola „Słonecznego” rozwijający zainteresowania dzieci, wzmacniający motywację oraz uruchamiający emocje (ciekawość, radość, satysfakcję i zdziwienie), co stymuluje proces uczenia się.

Klub koordynowany jest przez Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu partnera strategicznego Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Opiekunem klubu jest Dorota Waliszewska-Kot.

DODAJ INSPIRACJĘ

Masz ciekawy pomysł na inspirację dla innych odkrywców? Uzupełnij formularz i prześlij go do nas.

DODAJ INSPIRACJĘ