Aktualności

Akademia KMO - ostatnia przed wakacjami!

Data dodania: 30.05.2023 Autor: KMO

6 czerwca o 18:00 ostatnia przed wakacjami porcja KMO-wych inspiracji!

Nadchodzi 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Data dodania: 19.05.2023 Autor: KMO

Spotykamy się już 27 maja na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie, od godziny 11 do 20. W tym roku tematem przewodnim są rewolucje naukowe. Przyjrzycie się kamieniom milowym w rozwoju nauki w doborowym towarzystwie ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Jak co roku KMO będzie miało swoje stoisko w namiocie organizatorów. Odwiedź nas koniecznie i poznaj 12 Klubów Młodego Odkrywcy z Polski, Armenii, Gruzji, Ukrainy i Rumunii, które od stycznia opracowują swoje pokazy. Przeczytajcie, co kluby przygotowały w tym roku!

Data wydarzenia: 27.05.2023 -27.05.2023 Miasto: Warszawa

Jak i czego uczymy się w KMO?

Data dodania: 10.05.2023 Autor: KMO

Uważasz, że eksperymentowanie na zajęciach szkolnych zajmuje zbyt wiele czasu i dezorganizuje lekcje? A może eksperymentujesz z uczniami na lekcjach, bierzesz wspólnie z nimi udział w konkursach i piknikach (albo masz taki zamiar) i chcesz porozmawiać o tym, co z tego wynika dla procesu uczenia się? Szukasz argumentów do dyskusji z dyrekcją i rodzicami o konieczności zmiany powszechnych praktyk szkolnych opartych na przywiązaniu do ocen, podręczników i zeszytów ćwiczeń, klasówek i prac domowych? Zapraszamy do rozmowy teoretyków edukacji i dydaktyki z praktykami.

Data wydarzenia: 24.05.2023 -24.05.2023 Miasto: Warszawa

Kalendarz pikników i festiwali naukowych KMO

Data dodania: 09.05.2023 Autor: KMO

Drodzy Opiekunowie, sezon pikników i festiwali naukowych się rozkręca, przed nami weekendy pełne emocji i wspólnego eksperymentowania. Stwórzmy kalendarz wydarzeń popularyzujących eksperymentowanie i naukę, organizowanych przez Was i Wasze kluby, odwiedzajmy wzajemnie i spotykajmy przy ulubionych doświadczeniach, eksperymentach i pokazach.

VIII Warszawski Piknik Klubów Młodego Odkrywcy

Data dodania: 08.05.2023 Autor: KMO

Po raz kolejny Kluby Młodego Odkrywcy z Warszawy i okolic organizują wspólny piknik naukowy. Inicjatywa zawiązała się na jednym z forów KMO i od tego czasu pikniki odbywają się niemalże co roku, za każdym razem w innej szkole. Doświadczenia przygotowane do tegorocznej edycji pikniku dotyczą zmysłów i tego, co dzięki nim możemy odebrać i poznać. Na stanowiskach klubów oraz gości będzie można poeksperymentować m.in. z dźwiękiem, obrazem czy strukturą materiałów. Przyjdźcie ze swoimi klubowiczami i klubowiczkami!

Data wydarzenia: 13.05.2023 -13.05.2023 Miasto: Warszawa

CZYM JEST KMO?

Program Klub Młodego Odkrywcy to zajęcia edukacyjne, pozalekcyjne, dla dzieci i młodzieży polegające na wspólnym, osobistym poznawaniu świata nauki przez doświadczanie.

dowiedz się więcej

Zakładam klub

Dołącz do nas i załóż klub.

Załóż klub

Mapa klubów

Znajdź lokalizację oraz dane klubu.

ZNAJDŹ klub