Znamy zwycięzcę konkursu na organizację spotkania partnerów. To Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego z Kalisza, partner KMO w Wielkopolsce od 2019 roku.
Działania finansowane z programu Razem dla lepszej przyszłości z darowizny Fundacji Deloitte w programie KMO realizuje siedmiu partnerów regionalnych z siedzibami w Olsztynie, Chełmie, Łodzi, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku i Kaliszu. W pierwszym etapie odbyły się szkolenia z integracji międzykulturowej, obecnie rozpoczął się etap drugi – działania w klubach, w grupach mieszanych polsko-ukraińskich. Na razie w pięciu z siedmiu lokalizacji.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z Adamem Zahlerem, podczas którego będziemy wspólnie eksperymentować i rozmawiać o tym, jak robić to lepiej, efektywniej i bardziej świadomie. Tym razem punktem wyjścia będzie budowanie konstrukcji z papieru. Podczas eksperymentowania zastanowimy się nad sensem obserwacji jako elementu metody badawczej oraz nad tym, jak prowadzić obserwacje, żeby "zobaczyć" i umieć wyciągnąć z obserwacji wnioski.
Przed nami doroczne spotkanie partnerów programu KMO na żywo. W tym roku, na organizację spotkania ogłaszamy konkurs dla partnerów regionalnych.
Przed nami drugie spotkanie z laureatami międzynarodowego konkursu Mistrzowie KMO. 22 lutego o godz. 18 porozmawiamy z Jakubem Krężelem – KMO „UKN Purpurowe dymy” z Piotrkowa Trybunalskiego, Narine Margaryan – KMO “Khelaci Hetazotoghner” i Anahit Khachatryan – KMO “Gitunik” z Erywania. W przyjaznej i nieformalnej atmosferze będziemy się poznawać oraz wymieniać wiedzą i pomysłami, wzajemnie się inspirując.
Serdecznie zapraszamy początkujących opiekunów KMO z województwa śląskiego oraz osoby, które są zainteresowane założeniem klubu, na szkolenie "Jak prowadzić KMO", które odbędzie się stacjonarnie w Chorzowie przy ulicy 75 Pułku Piechoty 1 A, w sobotę, 25 lutego. Zaczynamy o 9:00.
Wystawa „Przyszłość jest dziś” w Centrum Nauki Kopernik pomaga poznać i zrozumieć wyzwania współczesnego świata w całej ich złożoności. W listopadzie 2022 r. otwarty został moduł „Misja: Ziemia”, koncentrujący się na wyobrażeniach o przyszłym świecie jako naszym miejscu do życia. Mówi o degradacji środowiska naturalnego, globalnym ociepleniu, miastach przyszłości. Zapraszamy na warsztaty, które pomogą przygotować wizytę z młodzieżą na wystawie.
Sieć partnerów regionalnych KMO powiększyła się w tym roku szkolnym o trzy instytucje. Do partnerów na Lubelszczyźnie i w Kujawsko-Pomorskim w ramach porozumień trójstronnych dołączyły ośrodki doskonalenia nauczycieli z tych regionów, a w województwie lubuskim do programu przystąpiło Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus.
Zapraszamy do Letniej Szkoły Prototypowania Centrum Nauki Kopernik, która odbędzie się w dniach 6-10 marca. To warsztaty tworzenia pomocy naukowych, czyli szkolnych eksponatów, urządzeń pomiarowych, zestawów do przeprowadzania doświadczeń. Przez kilka dni uczestnicy i uczestniczki będą je budować, testować i wprowadzać ulepszenia. Nabór trwa do 12 lutego.
Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu „Nauka dla Ciebie”. Zgłoś drużynę, przygotuj z uczniami projekt pomocy edukacyjnej i razem wygrajcie cenne nagrody! Czas na zgłoszenia mija 27 lutego.