Szkolenia międzykulturowe dla opiekunów KMO uczestniczących w projekcie "Razem dla lepszej przyszłości" odbędą się 8 lutego o godz. 10 i 17 oraz 22 lutego o godz. 17. Zapraszamy do zapisów oraz zapoznania się z dodatkowymi informacjami (zaświadczenia, zgłoszenie większej liczby osób).
W Klubach Młodego Odkrywcy dzieci i młodzież eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając wiedzę i rozwijając kompetencje przyszłości. Zapraszamy nauczycieli/-ki i edukatorów/-ki, którzy chcieliby założyć KMO w swojej szkole, przedszkolu, świetlicy, domu kultury czy bibliotece oraz początkujących opiekunów klubów.
Dzięki naszej ciekawości i rodzącym się w toku eksperymentowania pytaniom nasze eksploracje mogą trwać i trwać. Jednak czy wszystkie pytania popychają proces badawczy do przodu? W czasie spotkania pt. „Nie tylko do dmuchania i suszenia – o konsekwencjach praw Pascala i Bernoulliego" przyjrzymy się bliżej pytaniom. Porozmawiamy o tym, o co pytać, jak pytać i jak robić to świadomie. Mamy nadzieję, że pytaniom nie będzie końca.
Macie pomysł na projekt i szukacie pieniędzy na realizację? Chcielibyście poznać nauczycieli i uczniów z Niemiec? Zapraszamy do projektu Eksperyment Wymiana. Webinarium informacyjne 12.01.
Wspaniałym nauczycielom, edukatorom, Opiekunom klubów KMO, życzymy spokojnych, szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia i dużo sukcesów w Nowym Roku.
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu Akademia KMO! Już w najbliższą środę spotkamy się z Jolantą Sulmą i Olyą Doskochinską - zwyciężczyniami ostatniej edycji konkursu. W czasie spotkania Jolanta Sulma opowie o przeprowadzonej innowacji pedagogicznej Eksperymenty dla małych i dużych, a Olya Doskochinska o działaniach inspirowanych prostymi maszynami Leonadro da Vinci.
Projekty badawcze to działanie coraz popularniejsze w Klubach Młodego Odkrywcy. Dzięki nim klubowicze lepiej poznają metodę badawczą, rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, uczą się pracy zespołowej i komunikacji, stają się bardziej samodzielni, odpowiedzialni i sprawczy. To również dobry sposób na przybliżenie dzieciom i młodzieży wyzwań na styku nauki i społeczeństwa. W tym roku zapraszamy kluby do zagłębienia się w fascynujące i wszechobecne zjawisko powodujące wielkie straty materialne i finansowe – korozję. 3 grudnia organizujemy w Centrum Nauki Kopernik warsztaty dla opiekunów zainteresowanych kolejną edycją Badaczy KMO pt. „Wielkie żarcie”.
Wiemy już, którzy partnerzy regionalni sieci KMO dostaną dofinansowanie na działania dla opiekunów KMO. Już niedługo w czterech regionach ruszą warsztaty, szkolenia, spotkania, konferencje i projekty dla opiekunów i klubowiczów KMO.
Zapraszamy opiekunów KMO na drugie warsztaty wokół dźwięku i muzyki prowadzone przez Michaela Bradkego, niemieckiego muzyka i pedagoga, twórcę wystawy czasowej "GraMY-WYgramy". Tym razem stworzymy Powietrzną Orkiestrę - zajmiemy się instrumentami wydającymi dźwięki w wyniku ruchu w powietrzu, inspirowanymi tradycyjnymi instrumentami z różnych stron świata. Nie zabraknie oczywiście odniesień do fizyki. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno uczestnicy części I, jak i nowi opiekunowie.
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie plenerowa impreza promująca naukę. Znajdziecie na niej najnowsze badania, kultowe eksperymenty, ciekawe warsztaty i zapierające dech w piersiach pokazy oraz spotkacie instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z edukacją i koła naukowe. Jak co roku zapraszamy Kluby Młodego Odkrywcy do przygotowania swojego programu i podzielenia się naukowymi pasjami z odwiedzającymi.