Новости

KMO to obecnie ogromna sieć współpracy i wymiany dobrych praktyk oraz miejsce, w którym każdy - w swoim tempie i zgodnie ze swoimi predyspozycjami - ma czas i przestrzeń do rozwoju własnych kompetencji. Podczas tegorocznego Forum KMO przyjrzymy się zjawisku, jakim jest ucząca się społeczność KMO. Proponowane formaty będą poświęcone motywacjom do pracy w KMO, eksperymentowaniu w KMO, uczeniu się w KMO oraz sieciowaniu. Jak co roku, będziemy także świętowali bycie razem. Bądźcie z nami 19 i 20 listopada na Zoomie.

X Forum KMO. KMO – społeczność ucząca się w działaniu. 

19 – 20 listopada 2021, Zoom

Klub Młodego Odkrywcy to program skupiający edukatorów, nauczycieli, rodziców oraz dzieci i młodzież, którzy eksperymentując szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Kluby działają w dużych i małych ośrodkach, w Polsce i za granicą. To co je łączy, to podążanie za własną ciekawością i rozwijanie kompetencji w oparciu o pracę elementami metody naukowej. Kluby robią nie tylko doświadczenia, ale też popularyzują naukę w lokalnych środowiskach czy realizują projekty badawcze.

Za rok program będzie obchodził swoje dwudzieste urodziny! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt, że KMO to nie pojedynczy pasjonaci edukacji, ale żywa społeczność. Zaczęło się od współpracy pierwszych opiekunów, z czasem dołączały kolejne kluby, instytucje i partnerzy. Dziś to ogromna sieć współpracy i wymiany dobrych praktyk wspierana przez Centrum Nauki Kopernik i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Miejsce gdzie każdy w swoim tempie i zgodnie ze swoimi predyspozycjami ma czas i przestrzeń do rozwoju własnych kompetencji.

W minionym roku opiekunowie i partnerzy programu dzielili się ze sobą wiedzą i praktykami w czasie webinariów i konferencji online, uczestniczyli w wydarzeniach dla opiekunów z zagranicy. Odbyło się także wiele projektów, konkursów i oddolnych inicjatyw sprzyjających wymianie praktyk. Podczas X Forum KMO chcemy zebrać wszystkie te doświadczenia i wspólnie zastanowić się, czego się w minionym roku nauczyliśmy. Chcemy przyjrzeć się zjawisku, jakim jest ucząca się społeczność KMO i różnym kwestiom z nim związanym:

  • Co sprawia, że angażujemy się w KMO?
  • Czym jest dla nas eksperymentowanie? Jak korzystać z niego jeszcze bardziej świadomie w codziennej pracy?
  • Jak uczymy się w KMO?

Spotkamy się także na sesji, która pomoże nam zaplanować kolejny rok pracy w klubie we współpracy z innymi opiekunami.

Zapraszamy współtwórców fenomenu, jakim jest społeczność KMO, czyli opiekunów, partnerów, rodziców i instytucje wspierające rozwój sieci oraz tych, którzy jeszcze KMO nie znają, ale chcieliby dołączyć do stale rosnącej sieci pasjonatów uczenia (się).

Program X Forum

Piątek 19.11.2021, godz. 16.45 – 20.00

  • Otwarcie X Forum KMO
  • Po co nam KMO? – warsztaty o motywacji do pracy w KMO

Wieczorem zapraszamy na wieczór integracyjny „Kino, koc i rozmowy”.

Sobota 20.11.2021, godz. 9.45 – 17.30

  • Po co eksperymentujemy w KMO? – warsztaty wokół eksperymentowania
  • Jak uczymy się w KMO? – panel dyskusyjny
  • Poszukiwany – Poszukiwana. Giełda współpracy KMO – sesja sieciująca
  • Podsumowanie i zakończenie X Forum KMO

Szczegóły programu, linki i inne informacje podamy na początku listopada.

Małgorzata Ratkowska, Sylwia Jędra

Дата добавления: 25.10.2021 Автор: KMO