Zima bez śniegu? - nie u nas

Дата добавления: 13.06.2020 Автор: Dorota Waliszewska-Kot

 

Za oknem zimy brak, więc dzieci z Klubu Mali Odkrywcy z Przedszkola Słonecznego próbowały wywołać ją eksperymentami.

W laboratorium Pleszewskiej Dwójki w ramach Innowacji Pedagogicznej zostały zaplanowane efektowne pokazy naukowe z wykorzystaniem wody w trzech stanach skupienia, które prezentowała dzieciom pani Ewelina Kuczyńska –nauczyciel biologii oraz młodzież Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie. Następnie dzieci z grupy „Żonkile” samodzielnie wykorzystując sprzęt laboratoryjny przeprowadziły doświadczenia. Były to: mroźne eksperymenty z Krainy Lodu, odlotowe doświadczenia ze sztucznym, samodzielnie wyprodukowanym śniegiem.

Następnie jak prawdziwi naukowcy w białych fartuchach oglądali sztuczny śnieg pod mikroskopem. Badaniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszyło napięcie, które dostarczyło dzieciom różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznali, odkryli, doszli do jakiegoś wniosku.

Naturalna ciekawość świata występująca w dziecięcych zachowaniach jest odpowiednio modyfikowana, a także rozwijana i podtrzymywana w toku edukacji przez wychowawcę i opiekuna Klubu Mali Odkrywcy -Dorotę Waliszewską-Kot .

Добавить

У вас есть интересная идея для вдохновения для других исследователей? Заполните форму и отправьте ее нам.

Добавить