Na tych warsztatach nie pokażemy serii pomysłów, a skupimy się na metodzie badań na przykładzie jednego doświadczenia. Obiecujemy, że nie będziecie mogli się od niego oderwać! Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozwijać zarówno swój warsztat pracy naukowej, jak i prowadzenia uczniów przez samodzielne projektowanie eksperymentów.
Badacze KMO to coroczne działanie, w ramach którego kluby opracowują i realizują projekty badawcze w zaproponowanym przez Centrum Nauki Kopernik obszarze tematycznym. Klubowicze i klubowiczki eksplorują kolejne zjawiska oraz rozwijają kompetencje badawcze i społeczne. W tegorocznej edycji 20 klubów z województwa mazowieckiego pracowało nad tematem korozji. 24 kwietnia – w Dniu Świadomości Korozyjnej – spotkaliśmy się z klubami na podsumowaniu ich działań badawczych w Centrum Nauki Kopernik.
Kosmos i popiół, Ostrołęka i Bolnisi, Polacy i Gruzini – takie połączenia tylko w KMO!
Jeśli tworzycie w klubie latawce czy modele samolotów, budujecie rakiety albo latające konstrukcje przy użyciu balonów, konkurs "Konstruktorzy Marzeń" jest właśnie dla Was. Wybierzcie zespół projektowy, opracujcie pomysł i wyślijcie zgłoszenie do 30 kwietnia.
W imieniu organizatorów uprzejmie zapraszamy do udziału w Mazowieckim Kongresie Edukacji, który odbędzie na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 14-15 kwietnia br.
Jeśli tworzycie w klubie latawce czy modele samolotów, budujecie rakiety albo latające konstrukcje przy użyciu balonów, konkurs "Konstruktorzy Marzeń" jest właśnie dla Was. Wybierzcie zespół projektowy, opracujcie pomysł i wyślijcie zgłoszenie do 30 kwietnia.
12 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Kopernika odbędzie się Ogólnopolskie Forum Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii dla nauczycieli i edukatorów. Jeśli chcecie w nim wziąć udział lub znacie kogoś, kto by chciał – trwają zapisy.
Znamy zwycięzcę konkursu na organizację spotkania partnerów. To Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego z Kalisza, partner KMO w Wielkopolsce od 2019 roku.
Działania finansowane z programu Razem dla lepszej przyszłości z darowizny Fundacji Deloitte w programie KMO realizuje siedmiu partnerów regionalnych z siedzibami w Olsztynie, Chełmie, Łodzi, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku i Kaliszu. W pierwszym etapie odbyły się szkolenia z integracji międzykulturowej, obecnie rozpoczął się etap drugi – działania w klubach, w grupach mieszanych polsko-ukraińskich. Na razie w pięciu z siedmiu lokalizacji.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z Adamem Zahlerem, podczas którego będziemy wspólnie eksperymentować i rozmawiać o tym, jak robić to lepiej, efektywniej i bardziej świadomie. Tym razem punktem wyjścia będzie budowanie konstrukcji z papieru. Podczas eksperymentowania zastanowimy się nad sensem obserwacji jako elementu metody badawczej oraz nad tym, jak prowadzić obserwacje, żeby "zobaczyć" i umieć wyciągnąć z obserwacji wnioski.