Новости

W 2020 roku, program KMO dostał nagrodę Mariano Gago przyznawaną przez Europejską Sieć Centrów Nauki Ecsite.

Nagroda, przyznawana corocznie od 2015 roku, ma na celu wyróżnienie długofalowych przedsięwzięć, które w nowoczesny sposób popularyzują naukę i mają w tym obszarze znaczące osiągnięcia. KMO znalazło się wśród wyjątkowego grona laureatów tego wyróżnienia. Nagroda sieci Ecsite, którą współtworzy ponad 350 organizacji, jest nagrodą prestiżową, to wyróżnienie to nie tylko szczególne docenienie programu, ale i zwiększenie rozpoznawalności KMO w świecie, co niechybnie stwarza nowe możliwości międzynarodowego rozwoju.

Jury konkursowe doceniło Kluby Młodego Odkrywcy w szczególności za stworzenie sieci ponad 700 placówek, w których dzieci i młodzież eksperymentują, rozwijając swoją wiedzę i wyobraźnię. Uznanie wzbudził model pracy Klubów Młodego Odkrywcy, który można skalować oraz wykorzystywać w różnych środowiskach, a także wypracowane materiały edukacyjne dostępne w kilku wersjach językowych (m.in. w języku angielskim i rosyjskim).

Nagrodę odbierali on-line dyrektor Centrum Nauki Kopernik, Robert Firmhofer oraz koordynatorka programu KMO, Zuzanna Michalska. Poniżej krótki filmik z uroczystości. Aby wyświetlić tłumaczenie / napisy należy włączyć „napisy” klikając w trzecią ikonkę od prawej strony.

Дата добавления: 12.01.2021 Автор: KMO Дата события: 29.10.2020 Город: