Konstruktorzy Marzeń

Powrót

Konstruktorzy Marzeń

 

Wolność, wiatr, przestrzeń. Kto z nas nie śnił o lataniu? Dziś każdy może okiełznać powietrze. Nie trzeba być fizykiem, inżynierem ani konstruktorem, aby wraz z uczniami odkryć działanie śmigła, zrozumieć jak opór powietrza umożliwia spadochronom unoszenie ludzi, bądź w jaki sposób wiatr zapewnia nam prąd w domach. Centrum Nauki Kopernik – we współpracy z firmą Boeing – stworzyło nowe pudełko edukacyjne „Konstruktorzy Marzeń”. Zapraszamy Was do wzięcia wraz z uczniami udziału w tej fascynującej, naukowej przygodzie!

 

Nowe możliwości

 

Poznaliście do tej pory nasze wcześniejsze pudełka edukacyjne. Jednak o tym musimy Wam powiedzieć wprost: jest naprawdę wyjątkowe. Zamiast gotowych rozwiązań, znajdziecie w nim całą serię wyzwań. Dzięki scenariuszom będziecie mogli odtworzyć w Waszych klasach, pracowniach i laboratoriach prawdziwe warunki pracy inżynierów lotnictwa – zapraszamy Was, abyście stali się organizatorami Małych Biur Projektowych. Rozumiemy, że jest to zadanie odpowiedzialne i niełatwe, ale z naszych badań i Waszych doświadczeń jasno wynika, że takie podejście gwarantuje najlepsze zrozumienie zagadnień przez dzieci i młodzież. Obce są Ci konstrukcje śmigieł i fizyka opadania skoczka spadochronowego? To żaden problem! Wspólnie ze swoimi uczniami będziecie mieli okazje odkrywać tajemnice powietrza. Klubowicze staną się młodymi inżynierami, świadomymi potrzeby podejmowania wspólnych działań i uczenia od siebie nawzajem. Będą musieli wyjść poza szkołę w poszukiwaniu niezbędnych wiadomości – w tym angażować do współpracy osoby z zewnątrz. Liczymy, że tak zaprojektowane pudełko pozwoli Wam rozwijać kreatywne podejście do rozwiązywania problemów z prawdziwą radością i że już po krótkim czasie będziecie mogli podpisać się pod naszym hasłem: „Myślisz lepiej, niż myślisz”.
 

Jakie wsparcie oferuje CNK?

Na wszystkich etapach pracy oferujemy Wam pomoc oraz wsparcie naszego zespołu. Dla podjęcia współpracy i utrzymania stałego kontaktu z nami będzie potrzebne założenie konta na Facebooku oraz regularne dzielenie się wynikami pracy (fotografie, filmiki, wpisy na grupie „Opiekunowie KMO”). Umożliwi to nawiązanie kontaktu z Klubowiczami z całej Polski, wymianę doświadczeń i ułatwi wspólne podejmowanie wyzwań. Przygotujemy dla Was poradniki, filmy z inspiracjami. Będziecie mogli też zwracać się bezpośrednio do osoby delegowanej do projektu w CNK. Kolejnym elementem będą warsztaty i spotkania, w których zapewne część z Was będzie chciała wziąć udział. Organizować je będziemy zarówno w CNK, jak również u naszych partnerów regionalnych. Bardzo chcemy przejść z Wami przez ten ciekawy i niezwykle pasjonujący proces.

Jak otrzymać nowe „pudełko”?

Jeśli jesteście zainteresowani rozpoczęciem przygody z „Konstruktorami Marzeń”, wyślijcie do nas maila na adres kmo@kopernik.org.pl o temacie „KONSTRUKTORZY MARZEŃ”.

W mailu prosimy o umieszczenie poniższych informacji:

- imię i nazwisko Opiekuna KMO,

- adres mailowy Opiekuna KMO,

- telefon kontaktowy,

- nazwa Klubu,

- specyfika Klubu (wiek Klubowiczów, liczba Klubowiczów, intensywność spotkań), 

- adres, pod który mamy wysłać „pudełko”.

Zaznaczamy, że projekt skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.