News

Nowe pomysły, perspektywy, znajomości, kompetencje, podróże - wymiany międzynarodowe niosą ze sobą wiele korzyści. Polsko-niemiecka giełda kontaktów STEAM to seria 3 spotkań on-line dla nauczycieli i edukatorów, którzy chcieliby w przyszłości zrealizować wymianę międzynarodową, związaną z tematami STEAM. Organizatorem wydarzenia jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Zgłaszać możecie się do 20 września, ale im wcześniej, tym większa szansa na udział w wydarzeniu.

Giełda partnerów STEAM online odbędzie się w dniach 24 i 25 września oraz 2 października 2020 roku.

W trakcie trzech praktycznych sesji online za pomocą interaktywnych narzędzi edukatorzy z Niemiec i Polski przedstawią siebie, swoją instytucję i obszar zainteresowań, tak by zachęcić edukatorów z drugiego kraju do wspólnego rozwijania pomysłów i realizowania międzynarodowych projektów. Osoby prowadzące spotkanie udzielą wsparcia w znalezieniu partnera, pomogą w pierwszych ustaleniach, wskażą kierunek i pierwsze kroki – a to wszystko w duchu STEAM. Liczba uczestników jest ograniczona do 5 osób z Polski i 5 z Niemiec.

Osoby prowadzące

  • Marta Gawinek-Dagargulia – trenerka, facylitatorka i koordynatorka międzynarodowych projektów edukacji poza-formalnej i obywatelskiej. Twórczyni platformy competendo.net.
  • Kamil Wachol – trener i koordynator programu Konstruktorzy Marzeń w Centrum Nauki Kopernik.

Termin

  • 24 września 2020 (czwartek) w godzinach od 18:00 do 20:00 (I sesja na żywo)
  • 25 września 2020 (piątek) w godzinach od 16:00 do 17.30 (II sesja na żywo)
  • 2 października 2020 (piątek) w godzinach od 16:00 do 17:30 (III sesja na żywo – spotkanie podsumowujące i kolejne kroki)

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu online prosimy o wypełnienie formularza online najpóźniej do 20 września (im wcześniej, tym lepiej).

Język spotkania

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i niemieckim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie. Oznacza to, że uczestnicy nie muszą znać języka niemieckiego, aby uczestniczyć w spotkaniu.

Wymagania techniczne

Nie wymagane są zaawansowane umiejętności techniczne. Spotkanie odbędzie się w programie Zoom. Potrzebny jest komputer z dostępem do dość szybkiego Internetu, z mikrofonem i kamerą.

Materiały informacyjne Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Date added: 08.09.2020 Author: KMO