News

Świat stanął na głowie, a my wraz z nim, ale pomału przystosowujemy się do nowych warunków pracy. Tu dowiecie się co się zmieniło jeśli chodzi o wydarzenia KMO i jak będziemy pracować w najbliższych miesiącach.

Odwołane warsztaty, konferencje i Piknik Naukowy

W związku z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa (COVID-19) Centrum Nauki Kopernik odwołało wszystkie wydarzenia zaplanowane w marcu i kwietniu (na organizację działań w kolejnych miesiącach czekamy obserwując bieg wydarzeń). Nie odbędą się żadne warsztaty, seminaria ani spotkania naszej społeczności KMO w całej Polsce. Odwołaliśmy również międzynarodowe działania, takie jak konferencję Interakcja-Integracja oraz Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Teraz ustalamy, które z wydarzeń wiosennych da się przełożyć na później, a z których będziemy musieli zrezygnować, bo nie starczy na nie czasu w tym roku.

Rozproszone lekcje

Szkoła przeniosła się do domów, a Wy przekwalifikowujecie się na e-learning. Jednym idzie to łatwiej, innym trudniej, na pewno wymaga to czasu i mobilizacji. Pamiętajcie o nas, jesteśmy po to, żeby Wam pomagać. Współpracujemy z organizacjami, które prowadzą kursy i webinaria, jak uczyć zdalnie – chętnie udostępnimy wszelkie potrzebne materiały. Jeśli zaś czujecie przesyt i zmęczenie zbyt gwałtowną akcją przenoszenia się do sieci pamiętajcie, że czasem jedno, mądre doświadczenie wystarczy, żeby mieć o czym myśleć przez cały dzień i rozwinąć skrzydła. W obu przypadkach jesteśmy dla Was na zamkniętej grupie Opiekunowie KMO na facebooku. Tam też możecie oczywiście rozmawiać między sobą, wymieniać się doświadczeniami, problemami i materiałami.

E-learning to coś bardziej skomplikowanego niż szkoła w komputerze. Podobnie, jak uczenie się przez doświadczanie, to coś więcej niż tylko robienie doświadczeń. Jeśli są wśród Was nauczyciele lub Opiekunowie, którzy tworzą materiały i chcieliby się nimi podzielić, możemy je upowszechniać kanałami KMO i Kopernika. Dajcie znać jeśli to dla Was dobry pomysł. Cały nasz zespół (znowu trzyosobowy o czym w kolejnym poście) pracuje normalnie tylko z domu, a nie z ulicy Moniuszki.

Myślimy o webinariach KMO (już dawno je planowaliśmy). Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcieliby takie poprowadzić jako Opiekunowie KMO. Na żywo i nie na żywo.

Tymczasem rodziców i nauczycieli zapraszamy po inspiracje na stronę CNK

Pozdrawiamy Was serdecznie w trudnym czasie. Piszcie, pytajcie, dzielcie się między sobą i z nami.

Sylwia, Zosia, Zuzanna

Date added: 17.03.2020 Author: KMO