Nadchodzi VI Forum KMO

Powrót

Już za moment najważniejsze wydarzenie w roku KMO. Jak przebiegała rekrutacja? Ile będzie osób i kogo będzie można poznać? Jakie warsztaty i seminaria? Uchylamy rąbka tajemnicy.

Forum KMO to wielkie święto Opiekunów i zaangażowanych w program pracowników CNK. Nic dziwnego, że co roku miejsca idą jak świeże bułeczki. Co roku testujemy nowe rozwiązania, żeby zapewnić udział w Forum wszystkim chętnym i zorganizować wszystko tak, żeby było jak najlepiej.

Nasz program się rozrasta, mamy coraz więcej klubów i Opiekunów o coraz bardziej różnorodnych zainteresowaniach. Jeśli nie możemy przyjąć wszystkich, musimy zacząć przestrzegać pewnych zasad. Jedna z nich brzmi: wstęp na wydarzenia organizowane w ramach KMO mają przede wszystkim zarejestrowani Opiekunowie klubów. Od 2017 roku sprawdzamy to przy każdej rekrutacji. Zatem jeśli nie zarejestrowaliście się jeszcze w naszej bazie, pora to zrobić. W razie potrzeby pomożemy!

W czasie rejestracji na tegoroczne Forum, po raz pierwszy, poza kryterium momentu zapisu, braliśmy pod uwagę warsztaty wybrane przez uczestników. Oznacza to, że gdy ktoś zarejestrował się jako 50 na Forum, ale wybrane przez niego warsztaty były już zajęte, przechodził automatycznie do listy rezerwowej. Tym sposobem, uczestnicy biorą udział w tych warsztatach, które ich faktycznie interesują. Mechanizm zdał egzamin, rejestracja oraz późniejsza kwalifikacja przebiegły pomyślnie. Marcel, nasz koordynator recepcji, niestrudzenie odpowiadał na dziesiątki pytań starając się wytłumaczyć zasady zapisów i rozwiązać Wasze problemy.

Zapisy rozpoczęły się 27 września o godzinie 19:30 i skończyły jeszcze tego samego dnia. Na VI Forum KMO zgłosiło się 255 kobiet i 33 mężczyzn (sic!) czyli 288 osób. Miejsca na najbardziej oblegany warsztat, czyli „Jak prowadzić KMO” skończyły się o godzinie 19:49:41. Ostatecznie, w tegorocznym Forum KMO weźmie udział 181 jeden edukatorów KMO z Polski, 18 gości z zagranicy (Białoruś, Gruzja, Litwa), przedstawiciele partnerów programu, instytucji edukacyjnych w Polsce, trenerzy i animatorzy CNK oraz pracownicy Pracowni Edukacji w tym zespół KMO. W sumie 270 osób.

Rejestracja na VI Forum KMO rozpocznie się 17 listopada o godzinie 9. Przygotowaliśmy wykłady, warsztaty (każdy może wziąć udział w dwóch, za wyjątkiem uczestników szkolenia "Jak prowadzić KMO") oraz seminaria. Poza tym - minutki, integracja, nocne zwiedzanie Kopernika (w tym laboratoriów) oraz okazja do nawiązania kontaktów z partnerami regionalnymi i merytorycznymi, a także pomoc przy weryfikacji zarejestrowania klubu. Zachęcamy do lektury programu.

Czekamy na Was! Opiekunom, którzy nie mieli szczęścia i tym, którzy tym razem nie mogli przyjechać, obiecujemy solidną relację.

Zuzanna Michalska, Marcel Świerkocki