Partner merytoryczny KMO - Uniwersytet Dzieci - zaprasza nauczycieli z podstawówek. Zapisy do 25.10

Powrót

Jak kształcić kompetencje jutra od najmłodszych lat? Czy programowania i nowych technologii można skutecznie uczyć w szkole podstawowej? Jak rozwijać kompetencje społeczne uczniów, tak by mogli dobrze funkcjonować w przyszłym życiu?

Fundacja Uniwersytet Dzieci wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli szkół podstawowych. Eksperci Fundacji przygotowali 6 bezpłatnych programów, których celem jest kształcenie kompetencji niezbędnych dla dobrego funkcjonowania dzieci w przyszłości. Programy przeznaczone są dla nauczycieli szkół podstawowych.

Programy zawierają cykle atrakcyjnych scenariuszy lekcji wypracowanych na Uniwersytecie Dzieci z naukowcami, zgodnych z podstawą programową, narzędzia do pracy z uczniami, szkolenia dla nauczycieli. W programie Technologie z klasą, którego celem jest nauka programowania, nowych technologii i bezpieczeństwa w sieci, przewidziane są szkolenia dla nauczycieli z całej Polski z ekspertami z firm technologicznych oraz zestaw do pracy z klasą. W programie kształcącym kompetencje społeczne – Kompetencje na 6 – nauczyciele znajdą aktywności rozwijające umiejętność komunikacji, pobudzające kreatywność, uczące nazywać i  rozpoznawać emocje. To oferta dla klas I-III; starsze dzieci, dzięki programowi dowiedzą się jak pracować w grupie, co to są kompetencje obywatelskie, jak je rozwijać, jak korzystać z budżetu obywatelskiego.

Udział w programach to także szereg korzyści dla nauczycieli. Poza wiedzą merytoryczną, szkoleniami, ciekawymi materiałami do prowadzenia lekcji nauczyciele otrzymają dostęp do specjalistycznych artykułów, gadżety. Klasy otrzymają dyplomy, nauczyciele certyfikaty oraz list gratulacyjny na ręce dyrekcji szkoły. W programach przewidziane są atrakcyjne konkursy, w których nagrodą jest przyjazd naukowca do szkoły.

Programy  są przygotowane przez ekspertów Fundacji Uniwersytet Dzieci,  która od ponad 10 lat prowadzi fascynujące zajęcia z naukowcami dla dzieci metodą pytań i doświadczeń, a także oferuje bezpłatne scenariusze zajęć na platformie scenariuszelekcji.edu.pl. Są to kompletne materiały do prowadzenia lekcji (przebieg, opis aktywności, kart pracy, doświadczenia), wzbogacone o ciekawe filmy. Dzięki tym materiałom nauka staje się fascynującą przygodą.

Z podobnych programów Fundacji w zeszłym roku skorzystało kilka tysięcy  nauczycieli. Wszystkie opracowane scenariusze zajęć zgodne są z podstawą programową. Przy wsparciu merytorycznym naukowców  stworzony został innowacyjny styl nauczania, angażujący i motywujący do sięgania po odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania.

Do programu mogą bezpłatnie zapisać się nauczyciele z całej Polski. Zapisy trwają do 25 października 2017r. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami i rejestracji w serwisie: www.scenariuszelekcji.edu.pl